![](https://www.imgcdn.eu/files/2024/04/660c387198150.jpg)
«Θα συνεχίσω να τιμώ τη γαλανόλευκη»: Συγκινημένη η Άννα Κορακάκη ορκίστηκε Ανθυποσμηναγός της Πολεμικής Αεροπορίας
Η Άννα Κορακάκη αποτελεί πλέον μέλος της οικογένειας της Πολεμικής Αεροπορίας. Η πρωταθλήτρια της σκοποβολής τιμήθηκε με τον τίτλο της Ανθυποσμηναγού, τον οποίο πήρε για τις τις επιτυχίες που είχε στο παρελθόν, τόσο στους Ολυμπιακούς Αγώνες στο Ρίο, όσο και για τα μετάλλιά της σε παγκόσμια πρωταθλήματα.
Στην ανάρτησή της η Ελληνίδα Ολυμπιονίκης δεν έκρυξε τη χαρά και τη συγκίνησή της γράφοντας πως «είναι μεγάλη τιμή να φοράω τη στολή της Πολεμικής Αεροπορίας και το εθνόσημο».
Η ανάρτηση της Άννας Κορακάκη
Αποχαιρετώ τον Μάρτη με περηφάνια, χαρά, συγκίνηση και ανακούφιση, μετά την ένταξη των μεταλλιούχων Ολυμπιονικών στην οικογένεια των ένδοξων ενόπλων δυνάμεων της χώρας μας.
Μετά και τη δική μου ορκωμοσία και την απονομή του βαθμού του Ανθυποσμηναγού της Πολεμικής Αεροπορίας, είναι μεγάλη τιμή να φοράω τη στολή και το εθνόσημο και ως αξιωματικός πλέον και θα συνεχίσω κι εγώ να αγωνίζομαι και να τιμώ τη γαλανόλευκη.
Πηγή
Διαβάστε επίσης:
-
"Η Ελένη Μενεγάκη εδώ και μια βδομάδα ανεβάζει τέτοιες φωτογραφίες, προφανώς κάτι της συμβαίνει"
-
Άλλος άνθρωπος η Αποστολία Ζώη! Ένας θάνατος τη "σακάτεψε" και ένας άντρας της άλλαξε όλη τη ζωή
-
Δανάη Μπάρκα: "Σοκαρίστηκα όταν έμαθα ότι έχει κάνει εγχείρηση αλλαγής φύλου, δεν το ήξερα"